Gondolatok a keresztyénségről
Meglátásom szerint a keresztyénség nem vallás, hanem egy életfelfogás, egy eszmerendszer, amit az emberiség tapasztalata és eredendő tudása hozott létre. Később a tudást elfeledve, vagy eltagadva misztifikálták azért, hogy általa befolyásoljanak tömegeket. Ez a cél lehetett volna előre vivő az emberiség történelmében, ha az eredeti összefüggések tudatosak maradtak volna.
„A kereszténység a vikipédiában:
A kereszténység (a magyarországi protestáns hívők szóhasználatában gyakran keresztyénség) egyistenhívő vallás, amelynek középpontjában Jézus Krisztus élete, halála, feltámadása és tanításai állnak, ahogy az az Újszövetségben szerepel, illetve ahogyan azt az egyes felekezetek magyarázzák. Több mint kétmilliárd hívőjével a legelterjedtebb világvallás. A zsidó és iszlám vallással együtt az ábrahámi vallásokhoz tartozik.
A kereszténység az Ószövetségen, valamint Keresztelő Jánosnak, Jézus Krisztusnak és első követőiknek az Újszövetségben leírt életén és tanításaikon alapul. A keresztények egyistenhívőknek vallják magukat, és néhány felekezet kivételével azt is vallják, hogy az Egy Isten a Szentháromságot alkotó három személyben (hiposztázis) (Atya, Fiú és Szentlélek), mint az Isten szétválaszthatatlan lényegében (ouszia) létezik.”
Megállapítható, hogy a fenti megállapítások erősen sántítanak, mert vannak források, amelyek sokkal régebbi kezdetről szólnak, mondhatjuk a keresztyénség az emberiséggel egyidős lehet.
Aki keres, az talál – szól a népi mondás, és ez igaz lehet ebben az esetben is, mert a világfelfordító események alkalmával – iraki-szíriai háborúk – előkerültek nem várt dokumentumok, amelyek feldolgozása részben pótolta az elveszett tudást. Ilyen dokumentum a később Sumer mitológia címmel kiadott történet, ami az ember földi pályafutásának kezdetéről szól.
Első olvasatra egy szép történet, de amikor tovább gondoljuk és hozzáadjuk az ide kívánkozó létező jelenségeket, akkor felszínre kerülhet a valóság egy vagy több darabja, és általa a rég hiányzó teória. Mert a Magyar Szent Korona a maga valóságában kiáltó bizonyíték.
A 6000 éves írás a Teremtő és az Ember Földre érkezését követően megkötött Szent Szövetségről szól. A Szent Szövetségben a Teremtő meghatározza az Ember földi cselekvéseinek célját, eszközeit és viselkedését, azaz életideológiáját. A megkötött szövetség örök időkre szólt, melyben egyetértett Ég és Föld.
A cél: felépíteni a Földön az Égi Királyságot, azaz a legmagasabb szintű társadalmat. A Szent Szövetség megköttetett, és „a Teremtő a saját Szent Koronáját ez okból az Embár fejére tette.” A Szent Korona felett egyenlő szárú kereszt van, és maga a korona abroncsa is körbe foglalt egyenlő szárú kereszt, így mondhatjuk, hogy a Szent Szövetség a Szent Korona Keresztje alatt nem más, mint a Királyságot építő Keresztyénség.
A biblia szerint Jézus Krisztus egy helyen kijelentette, hogy „új szövetséget kötni jöttem”. A bibliaolvasók és magyarázók azonban valószínűleg nem értették meg Őt. Néhányan a tanításait dogmává téve adták tovább, és építettek rá vallást – vallásokat. Így lett az Égi hierarchia helyett az emberellenes úrhatnámság, feudális kizsákmányolás alapja.
Most, hogy látszik némi fény az alagút végén, ideje van a Keresztyénség megújításának, letakarítva az évszázadok alatt rárakódott jelzőket – felekezeti agyalásokat, megmagyarázásokat.
A Szentkorona megmutatja a viszonyrendet a Teremtő Isten és az Ember között. Láthatóvá teszi a keresztyénség fogalmát.
Bizonyítja, hogy a keresztyénség kezdettől fogva egyetemes, és nem kötődik sem fajhoz, sem nemzethez. Így nyilvánvalóan nem illik rá egyetlen alkalmazott megkülönböztetés sem, mint ahogy a jelképként alkalmazott római kivégző kereszt sem.
A Magyar Királyi Koronatanács által kezdeményezett keresztyénség megújítása ezért szükségszerűen az évszázadok alatt rárakódott idegen fogalmak letisztítását is jelenti. A „kőbe vésett” Sumer mitológia Dr. Krámer általi megfejtése bizonyítja, hogy a Teremtő és az általa a Földre küldött Embar között létrejött Szent Szövetség meghatározta a Rendet az Embar számára. Ez a Rend, amit keresztyénségként emlegetünk, az életről szól és ezért a jövőnket is meghatározza, de van választásunk abban, hogy miként éljünk, ha kinyilvánítjuk a teremtő (szabad) akaratunkat.
Kapcsolódó:
Az AKASA HÁLON megtaláltaok bennünket és egymást:
KATTINTS A KÉPRE
- Facebookon Szentkorona Országa innen tudod megosztani a hírt az ismerőseiddel.
- FACEBOOK APOSTOLI MAGYAR KIRÁLYSÁG CSOPORT