Magyar Királyság perszonális autonómia alapú szellemi nemzetépítés.
DEFINICIÓK:
Az egyén autonómiája
Autonóm egyén az, aki külső erőktől függetlenül önállóan választja meg nyelvhasználatát, célját, hovatartozását, szabadon fejtheti ki a véleményét és hozhatja meg a (z önkéntes) döntését.
A személyi elvű autonómia
A személyi elvű, perszonális autonómia hordozója a személyek szövetségeként megalakult érdekcsoport perszonális autonómia (pl. Apostoli Magyar Királyság), tekintet nélkül a csoport tagságának tartózkodási helyére. Azt a jogot tartalmazza, hogy a csoport saját gazdasági, szakmai, szociális, vallási, nyelvi vagy kulturális karakterének megőrzésére és fejlesztésére saját intézményekkel él.
A csoport autonómiája
Az önigazgatási szabadságot élvező csoport egy államalakulatot alkotó, illetve e területen belül nyelvi – vallási vagy jelenleg kisebbségben lévő nemzeti közösség. Az önigazgatás alapja a választott önkormányzati testület (Korona Tanács).
A kisebbségi népcsoport autonóm területe
A kisebbségi népcsoport autonóm területe része egy állam területének, ahol az őshonos népcsoporthoz tartozók által megvalósított önkormányzás működik. Ez egy különleges jogállású terület ahol gyakorolják a törvényhozó és végrehajtó hatalom illetékességeit, e csoportok fennmaradása, esélyegyenlősége, vagyis boldogulása érdekében. Illetékessége nemzetközi jogosítványokat is magába foglal.