Cikk hierarchia
Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata...
Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata
1993. évi XXXI. törvény
az emberi jogok és az alapvető szabadságok védelméről szóló, Rómában, 1950. november 4-én kelt Egyezmény és az ahhoz tartozó nyolc kiegészítő jegyzőkönyv kihirdetéséről1
(A Magyar Köztársaság megerősítéséről szóló okiratának letétbe helyezése az Európa Tanács főtitkáránál 1992. november 5-én megtörtént.)
6. cikk
Mindenkinek joga van ahhoz, hogy jogalanyiságát bárhol elismerjék.
13. cikk
(2) Minden személynek joga van minden országot, ideértve a saját hazáját is, elhagyni, valamint saját hazájába visszatérni.
14. cikk
(1) Minden személynek joga van az üldözés elől menedéket keresni és a más ország nyújtotta menedéket élvezni.
15. cikk
(1) Mindenkinek joga van valamely állampolgársághoz.
(2) Senkit sem lehet sem állampolgárságától, sem állampolgársága megváltoztatásának jogától önkényesen megfosztani.
28. cikk
Minden személynek joga van ahhoz, hogy mind a társadalmi, mind a nemzetközi viszonyok tekintetében olyan rendszer uralkodjék, amelyben a jelen Nyilatkozatban kinyilvánított jogok és szabadságok teljes hatállyal érvényesülhessenek.
29. cikk
(2) Jogainak gyakorlása és szabadságainak élvezete tekintetében senki sincs alávetve más korlátozásnak, mint amelyet a törvény kizárólag mások jogai és szabadságai elismerésének és tiszteletben tartásának biztosítása érdekében, valamint a demokratikus társadalom erkölcse, közrendje és általános jóléte jogos követelményeinek kielégítése érdekében megállapít.
Ha fenti Egyetemes Nyilatkozat cikkeit, és pontjait együtt érvényesnek vesszük, akkor kimondhatjuk, hogy minden személynek (Embernek) alanyi joga van a Saját Országához, ahol, mint a 28. cikk kimondja, érvényesülnek az összes Emberi Jogok.
Értelem szerint, ha ezen jogok akadályozva vannak jelen életterében, joga van változtatni, akár létrehozni azt az országot, ahol biztosítani tudja – legalább saját és családja részére – elvárható szinten az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának összes cikkében nemzetközileg elfogadott jogokat. Nincs tiltás, és nem is tiltható meg senkinek, hogy az általa birtokolt otthonát (ingatlanát) nevezhesse a saját országának, és éljen rajta a fenti Nyilatkozat által biztosított emberi életet.
Minden Magyar Embernek alanyi joga van az ősei által megalapított és évezredeken keresztül vérével védett országához az Apostoli Magyar Királysághoz a Szent Korona fennhatósága alatt. Fent deklarált nemzetközi jogok alapján akár személyenként is jogosult az államiságát saját területén érvényesnek tekinteni, és tekintetni.
Az Apostoli Magyar Királyság létezése és működése nem függ semmilyen földi hatalom akaratától, bármely csoportosulás kirekesztő megnyilvánulásától, csakis a Magyar Ember elfogadásától.
A Magyar igazolvány tulajdonosa bizonyítani tudja jogainak érvényességét.
„Az állandó személyazonosító igazolvány kiváltására jogosult magyar állampolgár akkor köteles a személyazonosító igazolvány kiadását kérni, ha nem rendelkezik más személyazonosság igazolására alkalmas, érvényes hatósági igazolvánnyal (útlevél, kártya formátumú jogosítvány).”